Açık Kaynak Günleri

24 – 25 Şubat 2006 günlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesinde düzenlenen Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günlerine katıldım dün. Tahmin ettiğim kadar büyük bir proje olmasada özgür yazılımlarla özellikle şu anda Tübitak tarafından yayınlanmış olan ilk ulusal dağıtım Pardus ile ilgili bilgi almak için güzel bir ortam vardı.

İki gün süren etkinliğe iş dolayısıyla sadece Cumartesi günü katılabildim ama yararlı olduğunu düşünüyorum. Bilmiyorum siz veya çevrenizdekiler ne kadar özgür yazılımlarla içli dışlı ama bu iş beni sarmaya başladı gerçekten. Bundan sonra özgür yazılım ve açık kaynağa daha fazla destek vermeye kadar verdim.

{mosimage}Bu arada bahsetmeden geçmek istemiyorum. Pardus Linux ilk ulusal dağıtımımız ve gerçekten inanılmaz derece kullanıcı dostu olarak geliyor kurulum aşamasından itibaren. Bir kere kurduğunuzda ihtiyacınız olan tüm programlar hatta Office Setiniz bile kurulu olarak geliyor. Size sadece keyfini çıkarmak kalıyor.

Zaten sitede bundan sonra bu tarz yazılımlarla ilgili bilgi vermeyi düşünüyorum. Oralardan daha detaylı bilgi alabileceksiniz…

Serkan Karaduman

Pazarlama, CRM, sosyal medya ve teknoloji paylaşımları yapar, dijital pazarlama sever, ödeme sistemleri için kafa yorar...

Yorum yaz