Google Bulut Alanı 25 GB Oluyor

Google geçtiğimiz aylarda Gmail, Drive ve Google+ Fotoğraf alanları için verdiği 5’er gigabyte’lık alanları birleştirmiş ve kullanıcılarına 15 GB’lık tek bir alan sunmuştu. Bu sayede kullanıcılar bu alanı dilediği hizmet için daha fazla ya da daha az kullanabiliyordu.

Şimdi ise sessiz sedasız bazı kullanıcıların kotalarını 25 GB olarak revize etti. Kendi Gmail kotamı gördüğümde fark ettiğim bu durumu araştırdığımda henüz hiç bir yerde duyurmamış gibi gözüküyor (eğer ben gözden kaçırmadıysam).

Google Drive Kota

Şunu da belirtmem gerekir ki dün bunu ilk fark ettiğimde ücretli kota alma bölümüne girdiğimde bana 25 GB’ı ücretli sunarken şimdi, satışı yapılan kota listesinden 25 GB seçeneği çıkarılmış ve satışı yapılan en düşük seçenek 100 GB haline getirilmiş.

Ama aşağıdaki ekran görüntüsünde de paylaştığım üzere hala Mevcut Plan 15 GB diye gösterirken grafik 25 GB’ı gösteriyor. Belli ki bir kaç gün içinde Google’dan kota artışı ile ilgili yeni bir haber alacağız. Benden söylemesi…

Google Drive Ücretli Alanlar

 

 

Serkan Karaduman

Pazarlama, CRM, sosyal medya ve teknoloji paylaşımları yapar, dijital pazarlama sever, ödeme sistemleri için kafa yorar...

Yorum yaz