Google Trips ile Yolculuklar Daha Kolay

Google her geçen gün harita uygulamalarına daha çok önem veriyor. Geçtiğimiz aylarda duyurduğu Google Yerel Rehberler özelliği ile tüm kullanıcılarını Google Haritalar’ı geliştirmek, eksik mekanları ve mevcut mekanlara ait eksik bilgileri tamamlamak için motive etmişti. Şimdi ise yeni duyurduğu ürünü Google Trips ile bir yandan toplandığı bu bilgileri gezginlerin hizmetine sunmuş diyebiliriz.

Google Trips, bir gezginin neredeyse tüm ihtiyaçlarını bir arada karşılamayı hedefleyen bir uygulama olmuş. Nedir seyahate giden bir kişinin ihtiyaçları. Uçuş bilgileri, otel rezervasyonu, görülecek yerler listesi ve nerede yenir, nerede içilir listeleri. İşte tüm bilgileri bir arada tutmanızı, ihtiyacınız olduğunda en kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor.

Google Trips

İşin en güzel yanı ise bu bilgilerin bir çoğunu siz bile girmiyorsunuz. Daha önce Google Inbox ya da Google Takvim kullananlar fark etmiştir. Siz bir uçak bileti aldığınızda Gmail’inize gelen onay emaili otomatik olarak takvime işleniyordu, ya da Booking üzerinden bir otel rezervasyonu yaptığınızda da benzer şekilde takvimde gözüküyordu. İşte şimdi tüm bu bilgiler ve Google Haritalar üzerinde “ben buraya bir gün giderim” diye işaretlediğiniz tüm favori noktalarınızı seyahat planınız içinde görebiliyorsunuz.

Gideceğiniz şehir hakkında henüz plan yapmadınız mı? İşte Google Yerel Rehberler‘inin her gün eklediği milyonlarca bilgi tam burada devreye giriyor. O şehirde yiyebileceğiniz en iyi waffle’ı, kalacağınız en uygun oteli bulmak için de uygulama size yardımcı oluyor.

Son olarak eğer bir şehre gitmek üzere plan yaptıysanız ve biletinizi aldıysanız, Google bunu fark ediyor ve size bu şehire dair tüm bilgileri tek seferde indirmenizi sağlıyor. Yani yurt dışında yaşanan internetsizlik problemini de büyük ölçüde geride bırakmış oluyorsunuz.

Özetle, bundan önceki seyahatlerde bile elimiz kolumuz olan Google, bundan sonra seyahatlerin vazgeçilmezi olacak diyebiliriz. Seyahatlar artık daha kolay, daha keyifli.

Google Trips, Android uygulamasını buradan, iOS uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Serkan Karaduman

Pazarlama, CRM, sosyal medya ve teknoloji paylaşımları yapar, dijital pazarlama sever, ödeme sistemleri için kafa yorar...

1 Yorum

  1. Serdar Çelenk Cevapla Serdar

    Ben profesyonel rehberim. Google Trips’e nasıl içerik yazabilirim ?

Yorum yaz