Kim Demiş Ucuz iPhone Diye

iPhone 5C duyurulması ile birlikte herkeste bir serzeniş başladı. “Hani ucuz olacaktı”, “Bu nasıl ucuzluk” diye. Halbuki Apple hiç bir zaman böyle bir iddiada bulunmadı.

Plastik tasarımı olan telefonun üretim görüntüleri sızınca, herkes sırf “plastik” diye ucuz iPhone dedikoduları üretmeye başladı, sanki ürünün fiyatı maliyetinden dolayı yükseliyormuş gibi. Şu anda piyasada satılan bir çok plastik telefon, alanında en iyisi ve olabildiğince de pahalı. Birileri çıkıp demedi mi bunun konuyla ilgisi yok diye…

Apple yeni tanıtım ile yine hiç şaşırtmayan bir strateji izledi aslında. Mevcut son versiyonun sonuna bir S harfi ekle ve duyur. Bu yeni telefonu her zamanki fiyata sat, önceki versiyonu ise 100 dolar ucuzlat. Her şey olması gerektiği gibiydi, bu sefer iPhone 5 ile tüm özellikleri aynı olan iPhone 5C versiyonu renklendi sadece.

Ama herkes Apple ürünlerinde bir değişiklik beklediği için artık dedikoduların sonu da gelmiyor. Herkes bir macera peşinde.

Ha iPhone 5C’ye gelince. Bence güzel de oldu, tek kötü yanı Nokia Lumia’ya gereğinden fazla benziyor olmasıydı.

Serkan Karaduman

Pazarlama, CRM, sosyal medya ve teknoloji paylaşımları yapar, dijital pazarlama sever, ödeme sistemleri için kafa yorar...

Yorum yaz